Ubrania w paski pogrubiają?

Kreatorzy mody i cały świat mody zawsze głosił, że kobieta nigdy, ale to przenigdy nie powinna nosić poziomych pasków. Jednak po przeprowadzeniu pewnego eksperymentu naukowcy dowodzą czegoś innego: paski, które są poziome wyszczuplają, podczas gdy paski pionowe sprawiają, że sylwetka wygląda na większą, czyli grubszą. 

1. Poziome pasy poszerzają: MIT!
Pogląd ten pojawił się już w XIX wieku. Poziome paski miały optycznie dodawać kilka centymetrów kobiecemu ciału, skracać sylwetkę oraz niebezpiecznie uwydatniać mankamenty sylwetki. Dwa wieki później amerykański psycholog, Peter Thompson, obalił ten stereotyp. Badania na grupie 20 osób dowiodły, że w rzeczywistości poziome linie wysmuklają sylwetkę i sprawiają, że wyglądamy na wyższe. Nie musisz zatem obawiać się tego wzoru. W tym przypadku to krój i rozmiar odgrywają większą rolę. Jeśli nie jesteś przekonana, to wybieraj cieńsze paski lub gęstsze wzory (optycznie wyszczuplają).

2. Pionowe pasy wysmuklają: MIT!

Peter Thompson obalił ten mit podczas tego samego badania, co mit o horyzontalnym wzorze. Okazało się, że pionowe pasy poszerzają sylwetkę. Mogą ją w odpowiedniej konfiguracji wydłużać, ale nie sprawią, że będziesz wyglądać szczuplej.

3. Ukośne pasy wyszczuplają i maskują krągłości: PRAWDA!
W tym przypadku obiegowa opinia jest zgodna z prawdą. Ukośne pasy pomagają zrównoważyć sylwetkę i pomagają optycznie spłaszczyć krągłości. W zależności od układu i kąta nachylenia pasów, a także ich szerokości możesz świetnie modelować swoje ciało.

A Wy jak uważacie?? Jakie paski nosicie częściej? 
Poziom czy pion!
images Sony Alpha 35 Agata Badora | Postproduction by Bambi

Shoes Mohito
Bag Monnari
Blouse Mohito
Jacket Zaful

CONVERSATION

8 komentarze:

 1. Ja tam paski bardzo lubię :D Świetny ootf :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie kochana wyglądasz! :)
  Ja noszę tylko i wyłącznie pionowe paski, w takich ciuszkach najlepiej się czuję.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie w wolnej chwili!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam dość filigranową posturę, dlatego nie zwracam uwagi na to, co ewentualnie może mnie "pogrubić" :) Piękne zdjęcia kochana!

  Buziaki :*
  www.nataliasiejka.pl (klik)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze, nie znałam ostatniego faktu. Miło się czegoś dowiedzieć! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie i bardzo elegancko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie patrzyłam na paski pod względem ich efektu, po prostu jak fajne to kupuję :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram Shots

Instagram

Follow Me